Hızlı Filitreleme

 
    • Markalar
    • Stok Durumu
    • Fiyat Aralığı

Anket

Çikolata Kalıpları

Sıralama:

Eritip soğuttuğunuz çikolataya şekil vermek için çeşitli kalıplar kullanmanız önemlidir. Bu kaplar hem çikolatanın parlaklığının görünür olmasını hem de çikolataların kalıplardan kolay bir biçimde ve şekli bozulmadan çıkmasını sağlar.

Polikarbon çikolata kapları, oldukça farklı biçimlerde üretilmektedir. Sıradan çikolata şekilli kalıpların yanı sıra çok farklı figürlerde kalıplar mevcuttur. Bunları, çikolata yapımı uğraşınıza renk katmanız için tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu kaplarda yapacağınız çikolataları eminim ailenizde çok sevecektir.

Çikolatalara şekil verme aşamasına geri dönersek, öncelikle çikolatayı sade mi yoksa çeşitli mi yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Bazen, çikolata yapımı işlemi, sadece çikolatayı farklı bir şekle sokmak için yapılabilir. Diğer yandan hem şekil hem de ek içerik eklemek için de çikolata yapımı uğraşına girilebilir. Eğer sade bir çikolata elde etmek istiyorsanız, çikolatayı kaplara doğrudan doldurabilirsiniz. Eğer içine çeşitli meyveler veya kuruyemişler eklemek istiyorsanız da kapların sadece yarısına kadar doldurun. Sonra içine, eklemek istediğiniz renk veya aromayı koyun ve tamamını doldurun.

Bu aşamada dikkat edilmesi gereken bir nokta daha ortaya çıkıyor. O da kalıplara dökülen çikolatanın içinde oluşma ihtimali olan hava kabarcıkları. Bunun oluşmasını önlemek için, içi dolu kalıpların tezgâha bir iki defa vurulması yeterli olacaktır. Eğer çikolatalar, kabın kenarlarından taşarsa taşan kısımları temizlemek çikolataya iyi bir görüntü sağlayacaktır. Tüm bunlara dikkat ettikten sonra, çikolatanızı buzdolabına kaldırabilirsiniz. Çikolatalarınızın yenilmeye hazır olduğunu içinde bulunduğu kabın kenarlarını bırakmasından anlayabilirsiniz. Daha sonra ise, çikolatalarınızı kabı esneterek çıkartın. Sıra dışı içerik ve şekildeki çikolatanız hazır, afiyet olsun.

Merkez : Rüstempaşa mah. Kızılhan Sokak No:1/B Eminönü/ İstanbul/Türkiye Fax: 0212 519 96 74-------Tel : 0212 519 96 73 Mail:info@yukselpastacilik.com musterihizmetleri@yukselpastacilik.com ------------------------------------ Şube: Siyavuşpaşa Mahallesi. Çamlık Cad Fındık Sokak No:5 Bahçelievler/İstanbul Tel:0212 504 61 18 Mail:bilgi@yukselpastacilik.com

0539 555 0 123
destek@yukselpastacilik.com
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

X

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.

Detaylı bilgiye Aydınlatma Metni sayfamızdan erişebilirsiniz.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.